Jégkorong

Videó – Hoki vb: Szlovénia elsöpörte a letteket, a fehéroroszok pedig az osztrákokat

Az újonc Szlovénia a második harmadban három gólt ütve sokkolta az esélyesebbnek vélt Lettországot. A 28. percben emberelőnyből talált be Rok Ticar, majd a 34. és a 40. percben Tomaz Razingar volt eredményes, szinte eldöntve a mérkőzést. A végső lett összeomlás a harmadik harmad első másfél percében történt: 40:54-nél Ticar, 41:27-nél pedig Rok Pajic lőtt gólt.A második harmad végén és a harmadik harmad elején összesen 2 perc 16 másodperc alatt esett három szlovén gól.

A letteknek csak a szépítésre futotta Cipulis és Bukarts révén, de hatalmasat bukott a balti válogatott. Elsősorban azért, mert a felsőházi rájátszás volt a céljuk és a következő mérkőzésük az Ausztriát 7-2-re elintéző Fehéroroszokkal lesz. Mindez azt jelenti, hogy ha a lettek szombaton kikapnak és Szlovénia legyőzi az osztrákokat,  akkor akár az utolsó, Ausztria elleni mérkőzésüktől függetlenül búcsúzhatnak az élvonaltól.

A fehérorosz válogatottnak nem okozott gondot Ausztria. Az első harmadban Kovrisin, Grabovszki és koszticin volt eredményes, erre a második húsz percben Demkov, illetve emberhátránybl demagin tett rá még kettőt. A záró játékrészt 2-2-es döntetlenre hozták az osztrákok. Előbb Setzinger szépített emberelőnyből (5-1), majd Korobov emberelőnyből (6-1) és Kulakov (7-1) azonos létszámnál volt eredményes. Schiechl még kozmetikázott az eredményen, de 7-2-es vereséggel a kiesés szélére sodródott Ausztria, amely szombaton a szlovénokkal játszik, és ha kikap, akkor szinte biztos, hogy kiesik.